top of page

Hvězda Vánoc

Aktualizováno: 13. 6. 2023

....a je to opět tady. Pomalu, ale jistě se nám blíží nejkrásnější období roku. A my budeme mít i letos v nabídce hvězdy Hehuter, které jsme vloni poprvé jako první a jediní nabídli na českém trhu. Hvězdičky jste si okamžitě oblíbili a v podstatě se během prvních 14 dní vyprodaly.


Pevně tedy věřím, že i letos bude Hvězdou letošních Vánoc ta naše hvězda, resp. ta z tradiční manufaktury Herrnhuter, vyráběná ručně již více než 160 let a jejíž tradice a ruční výroba přetrvávají dodnes. Ti, co zatím hvězdy neznají si mohou přečíst malé povídání o jejich historii.


Hvězdičky svůj původ našly před 160 lety na Moravě, odkud se přesunuly do sousedního Německa a tam se ručně vyrábějí dodnes. Jejich vznik má na svědomí učitel matematiky, který díky nim dětem vysvětloval geometrii a jelikož to bylo na internátní škole a dětem se stýskalo po rodičích, staly se tak hvězdy symbolem Vánoc, rodiny a společně stráveného času. Od té doby pak děti vyráběly hvězdy první adventní neděli a tento zvyk pak dál přenesly do svých rodin. A mimochodem Herrnhut znamená "pod ochranou Pána".

Mít hvězdy Herrnhuter jsem chtěla už dlouho a byla to velká výzva, a možná právě proto jsem si řekla, že to zkusím a ono to vyšlo. Abyste tomu rozuměli, abych pro obchod dostala zastoupení, musela jsem projít výběrovým a schvalovacím řízením, jelikož Herrnhuter si pečlivě vybírá s kým bude spolupracovat. Je mi tedy obrovskou ctí a potěšením, že tyto světoznámé hvězdy v ČR nabízíme právě my 💫.


Hvězdy se prodávají v různých barvách i velikostech, pro venkovní i vnitřní použití, a vybírat je můžete na e-shopu i v Soukenické. Doporučuji moc dlouho neváhat ;). Předprodej začne již 1. listopadu a pokud se vyprodají, tak budou zase až za rok. Hvězdičky se totiž objednávají jen jednou ročně a to z toho důvodu, že se stále jedná o ruční výrobu a ta prostě urychlit nejde.


Můj "nevánoční tip" na využití je, že se dá hvězdička použít i místo například klasického osvětlení nebo lampičky. Já ji používám opravdu celoročně a dělá mi radost i v létě 🌟!


V•

86 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page