top of page

Mladí a nadějní

Aktualizováno: 15. 8. 2022

Jak praví klasik…”já nevím, školy nemám, ale…”

Tento příspěvek nevznikl tak úplně z mé vlastní vůle, ale nakonec jsem se rozhodla ho napsat. Před pár dny jsem byla na módní show We're next. Bavila jsem se o tom s mým skvělým kamarádem a přítelem, se kterým vedeme dlouhé hovory o všem možném (i nemožném;))) a já ho mj. informuji o životě v Praze. Tak jsem mu vyprávěla o této akci a on: “tak proč o tomto někdy nenapíšeš? Já: A koho by to zajímalo? On: No, třeba mě?“ Tak to tu píšu pro něj a pro všechny, které to teda bude zajímat.


Takže úvodem - WRN je módní show, která vznikla z touhy uspořádat nezávislou přehlídku tak, aby více vyhovovala studentům módy a jejich požadavkům. Myšlenka propojit v rámci této akce studenty z UMPRUM v Praze a prestižní Royal Academy Of Fine Arts z Antwerp vznikla se záměrem demonstrovat nejen studentům ale i široké veřejnosti jak se móda formuje v jiných státech napříč světem. Tato show by měla propojit začínající designéry, protože jsou součástí budoucí profesionální módní scény. Zároveň považují tuto konfrontaci se zahraničními studenty za přínosnou pro ně samotné. (zdroj FB)

Už jen ten nápad mi přijde skvělý a obdivuhodný.


Co bylo ale tématem našeho rozhovoru bylo mé rozhořčení nad tím, že je jednou za rok v Praze takováto akce a mě by zajímalo, kde jsou všichni ti fashion lidi, co na sebe hodí cokoliv, jen aby je bylo vidět na fashion weeku, influenceři, samozvaní odborníci na módu, kteří se prohlašují, jak podporují mladou tvorbu a začínající designéry. Nechci nikomu křivdit a samozřejmě neznám všechny „známé osobnosti“, ale kromě paní profesorky L. Rochové a V. Pařízkové z Czechdesignu jsem tam nikoho takového neviděla. A to mi přijde strašná škoda. Já za sebe můžu říct, že spousta modelů byla dost „ulítlá“, ale když se na to podíváte z jiného úhlu, uvidíte najednou skvělé nápady, propracované střihy a v nejednom případě úžasné materiály….a není právě o tom fashion show?!? A to nemluvím o organizaci a místu konání .


Byla jsem snad na všech ročnících, takže si tenhle příspěvek asi můžu dovolit, ale berte to prosím jen jako můj postřeh, toť vše…neboť “já nevím, školy nemám…”.


V•

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page