top of page

#stokLÁSKY, Klárka, Nr. 1

Aktualizováno: 2. 4. 2021

STOKLÁSKY. To je takový můj pracovní název. Ale vezmu to trošku oklikou. Marketing (influenceři) - je to, co hýbe světem businessu. Já v tom rozhodně moc chodit neumím. Pro mě má mnohem větší váhu osobní doporučení, spokojenost, kvalita a podobné hodnoty. Vím ale zároveň, že se to moc nenosí, že reklama prostě prodává… No, nebudu se v tom moc pitvat a raději se vrátím k tématu. „StokLÁSKY“ - jsou to naše zákaznice. Ženy, díky kterým 100CLASS stále žije. Ženy, kterých je čím dál víc, chodí k nám pravidelně nakupovat a nebo si někdy jen popovídat 😉. Ženy, od kterých jsem dostávala celý měsíc zprávy a podporu nejen ve formě nákupů. Ženy, které věří ve stejné hodnoty a tvoří naši komunitu, aniž by to byly nějaké „superstar“(teda pro nás jimi rozhodně jsou ✨). A právě minulý týden, kdy mě mezi prvním navštívila Klárka a povídaly jsme si, mi to v hlavě seplo😅. Tímto všem děkuji, že jsou s námi, a že k rozhovorům svolily. Představuji vám naše milé, seznamte se.

Klárka, Nr. 1! ❤️ • Jak vnímáte lokální obchody, co pro vás znamenají? Jako základ celého byznysu! Bydlíme za Prahou a bez Farmářského obchodu v Mukařově, bychom asi umřeli hlady.-) Moc mě baví, když se ze vztahu prodávající - zákazník, stane kamarádka - kamarádka. Je důležité přemýšlet o tom, koho chcete podporovat, komu svým nákupem umožníte růst. Já před 6 lety vyměnila nadnárodní supermarkety za lokální potraviny a jsem za to moc ráda. Začala jsem tak více vnímat přidanou hodnotu těchto obchodů. Když nakupujete v běžné konfekci, máte možná nějaký vztah ke značce nebo paní prodavačce, ale těžko poznáte osobně designéra nebo majitele řetězce. To osobní pouto tam prostě chybí. Já na jaře 2015 objevila krásné kabelky značky LUCIELA TASCHEN a poznala designérku (a dnes už také kamarádku) Luciu. Díky ní jsem se začala účastnit Tour de Petrská a do oka mi padl Váš 100CLASS Concept Store. Krásný obchod plný produktů značek Glyk company, Hana Zárubová, Metráž, VOR.shoes, Another Brand a mnoha dalších. Díky Vám jsem došla k poznání, že méně je mnohem více a kvalitní zboží nesídlí v Pařížské, ale v okolí Soukenické.-) Mým mottem se stala "slow fashion" a investice do kvality na úkor kvantity. A za to jsem Vám velice vděčná! Tohle mě na tom vlastně baví asi nejvíc, že svoje peníze dávám konkrétním lidem, kteří svou práci dělají srdcem a přináší na náš trh úžasné produkty. Mám to takhle nejen s Luciou, Hanou Zárubovou a s Vámi, ale také třeba s holkama z Líčírny, s kamarády ze Citybikes, s Gábi Café v Říčanech nebo s krásnými květinami od Kateřiny z Lesem.

• Jak se změnil přístup k nakupování během „nouzového stavu“, změnil-li se? Velmi! Ty vazby se ještě více prohloubily. Najednou se všechno zavřelo a mnozí bojovali o přežití. Na konci března jsem narazila na web #malynakupvelkapomoc. Pročítala jsem si všechny ty částky, proklikávala na eshopy, dávala drobnosti do košíčků.... věci, které jsem vlastně ani nepotřebovala... A ačkoli byla moje touha pomoci veliká, nakonec jsem všechno smazala. Napadlo mě, že určitě mají "svůj" okruh zákazníků a že já se musím soustředit na "moje obchody". Neutrácela jsem zbytečně, ale snažila jsem se vás maximálně podpořit. A když jste po uvolnění opatření znovu otevřeli, byla jsem za to moc ráda.

• Proč u nás nakupujete, co Vás u nás nejvíc baví, nejoblíbenější kousek pořízený u nás? Protože máte nádherné věci, dokázala jste soustředit na jedno místo to nejlepší od českých i zahraničních designerů. Moc fandím tomu, jak podporujete méně známé značky, někdy i začínající talenty. Co mě úplně dostalo během nouzového stavu byl váš dárek přiložený k objednávce - poukázka na zákusek do Votre plaisir. Podpořit ve vaší těžké situaci zavřenou cukrárnu ze sousedství bylo obdivuhodné gesto. A já se moc těším, až si pro 100class dezert zaskočím.-) Vybrat jednu věc od vás je celkem oříšek, protože toho mám za tu dobu už docela dost. Pozornost si rozhodně zaslouží difusér Glyk company, který mám už dobré dva roky a stále krásně voní! No a z oblečení je teď asi nejvíc moje anticovid mikina Another Brand. Tu značku mám moc ráda a jakmile jsem tu šedou krasavici s nápisem "Good things happen. Love is real" viděla u vás na Facebooku, musela jsem si jí ještě objednat.-) Nosím jí pořád, je příjemná a pravdivá.

foto: tričko AnotherBrand, sukně HZ, ledvinka Luciela Taschen, fotil Klárky syn


28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page