top of page

#stokLÁSKY, Zuzka, Nr. 3

Aktualizováno: 2. 4. 2021

“StokLÁSKY“ - naše zákaznice, ženy, díky kterým 100CLASS stále žije. Děkuji všem, že jsou s námi, a že k rozhovorům svolily. Představuji vám naše milé, seznamte se.

Zuzka, Nr. 3! ❤️


• Jak vnímáte lokální obchody, co pro Vás znamenají? Lokální obchody jsou pro mě velmi osobní věc v dnešní poměrně neosobní době. Velmi těžko jsem nesla, když se začátkem nového tisíciletí začaly z center měst mizet malé provozovny a téměř veškerý nákupní život se začal přesouvat do velkých obchodních středisek, často v periferních čtvrtích. Praha tím snad tolik zasažena nebyla, ale centra menších měst se především o víkendech vpodstatě vylidnila. Chyběly mi malé obchody se specifickým, s láskou vybíraným sortimentem, kde majitel/prodavač věděl o svém zboží úplně všechno a dokázal předat svoje nadšení z prodávaných výrobků. Jsem proto moc ráda, že se v posledních letech situace obrací a lokální obchody začínají zase přibývat. Moc fandím lidem, kteří se nebojí dělat, co je baví, co jim přináší radost a jít přitom se svojí kůží na trh - v tomto případě těm, kteří provozují své obchody a jejich dodavatelům. Baví mě jejich jedinečné nápady, poctivá práce a energie, kterou do své činnosti dávají, a kterou si můžu díky nákupu taky užít.


Jak se změnil přístup k nakupování během „nouzového stavu“, změnil-li se? Nouzový stav zcela jistě posílil roli online nakupování. Online svět nás sice částečně ochuzuje o energii a radost z osobního kontaktu, o kterém jsem psala výše, ale zase na druhou stranu je to velmi účinný způsob, jak dostat výrobky k více lidem, včetně těch, kteří i třeba mají z osobní návštěvy ostych. A taky se ukázalo, že mnoho obchodníků, včetně Vás nebo třeba Evy Urbanové z NILA, umí velmi účinně a osobně oslovit své zákazníky i prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Z toho mám radost. Přesto je zřejmé, že mnoho menších obchodníků a živnostníků v nouzovém stavu i po něm bojuje o přežití, a tak jsme se je v rámci našich možností snažili s rodinou podpořit nákupem - ať už šperků nebo oblečení pro nás i děti, vybavení dětského pokoje nebo třeba nákupem rostlin od místních zahradníků a květinářů a kupování obědů a kávy v okénkách našich oblíbených restaurací.


Proč u nás nakupujete, co Vás u nás nejvíc baví, nejoblíbenější kousek pořízený u nás? Nakupování ve 100CLASS concept store je prostě radost - moc se mi líbí vkus a cit paní majitelky, s nímž vybírá svůj sortiment a je mi blízký koncept, v němž se podporuje kvalitní design od menších, často méně známých tvůrců. Je to velmi inspirativní a osvěžující. A v neposlední řadě si vážím každého, kdo se v dnešní spotřební době snaží soustředit na kvalitu, spíše než na kvantitu - buy less, choose well 🙂. Ze všech kousků ze 100CLASS concept store mám radost a nejen já - je hezké slyšet do neznámého člověka na ulici, že mu moje žlutá mikina od Another Brandrozzářila ráno nebo si prohlížet s dcerou u zrcadla pohádkový šátek od Silky Gang a vyprávět si znovu o Červené Karkulce!

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page